clock Pn. - Pt.: 07:30 - 15:30 / Sob.: 08:00 - 13:00
phone 601-422-446

info@element-pd.pl

Ty też masz wpływ na zmiany klimatu

Każdego dnia oszczędzaj energię cieplną i elektryczną.
Możesz mieć nie tylko niższe rachunki ale i pomóc środowisku.

Pompy ciepła

Pompa ciepła jest urządzeniem, które korzysta z ogromnych pokładów naturalnej energii, znajdującej się w gruncie, wodzie lub powietrzu. W odróżnieniu od pieca, który spala paliwo – nie produkuje energii, a przenosi ją z jednego miejsca do drugiego.

Ogrzewanie i chłodzenie

Dzięki systemowi można zarówno ogrzewać, jak i chłodzić wszystkie pomieszczenia. To czyni go idealnym rozwiązaniem dla domu na każdą porę roku.

Podgrzewanie wody

Instalacja pozwala podgrzewać wodę użytkową do temperatury 55°C. Urządzenie może efektywnie współpracować z obecnym systemem podgrzewania wody.

Zalety instalacji

Duża oszczędność

Do pracy potrzebuje jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej. Zużycie 1 kW prądu pozwala uzyskać nawet 5 kW czystej i darmowej energii.

Wysoka wydajność

Zaspokaja w 100% zapotrzebowanie energetyczne domu. Przetwarza energię cieplną nawet z bardzo dużych różnic temperatur.

Komfort i bezpieczeństwo

System działa automatycznie i bardzo cicho. Brak spalania paliwa to spokój i wygoda dla całej rodziny.

Ochrona środowiska

Nie emituje zanieczyszczeń i nie przyczynia się do powstawania smogu oraz dziury ozonowej.

Jak działa pompa ciepła?

System zasilany jest energią elektryczną, dzięki której odbywa się transport energii cieplnej. Urządzenie umożliwia przekazanie ciepła z dolnego źródła o niskiej temperaturze np. 0°C do górnego źródła o wysokiej temperaturze np. 60°C. Uzyskiwanie ciepła z niskich temperatur (nawet do -25°C) jest możliwe dzięki zastosowaniu zasad termodynamiki. W układzie zamkniętym krąży czynnik roboczy. Wraz ze wzrostem jego ciśnienia – wzrasta także jego temperatura.

Powietrzne pompy ciepła

Pompy wykorzystujące do pracy powietrze to najpopularniejsze rozwiązanie. Ich koszt jest znacznie niższy od pomp gruntowych, a przy tym nie wymagają prac ziemnych. Sercem instalacji jest wentylator zewnętrzny pracujący nawet przy niskich temperaturach sięgających -25°C. Zasysa on powietrze atmosferyczne, a odzyskana z niego energia przetwarzana jest przez sprężarkę. Urządzenie wytwarza temperaturę sięgającą nawet 65°C, którą transportuje do obiegu grzewczego.

Gruntowe pompy ciepła z kolektorem pionowym

Rozwiązanie to jest atrakcyjne z uwagi na oszczędność miejsca i wyjątkową efektywność. Montaż nie wymaga dużej powierzchni działki i jest mało inwazyjny. Sonda gruntowa umieszczona na głębokości około 100 metrów stanowi stabilne źródło energii cieplnej.

Gruntowe pompy ciepła z kolektorem poziomym

Zestaw ten jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli większych działek. Koszty jego wykonania są niższe od pomp ciepła z kolektorami pionowymi. Instalacja pobiera ciepło z gruntu za pomocą systemu rur umieszczonego na głębokości około 1,5 metra.

Wybór optymalnej pompy ciepła i instalacji grzewczej

Aby w pełni wykorzystać możliwości nieskończonego źródła energii, projekt instalacji poprzedzamy wykonaniem pomiarów i dokładną analizą. Parametry zestawu urządzeń zależą przede wszystkim od zapotrzebowania cieplnego budynku. Opierając się na projekcie budynku – badamy zyski ciepła jawnego i utajonego, infiltrację powietrza i wentylację. Istotne są także specyficzne parametry: wielkość działki, rodzaje gleb, położenie geograficzne, nasłonecznienie i wietrzność. Dzięki analizie jesteśmy w stanie obliczyć rzeczywiste zapotrzebowanie mocy, a następnie dobrać optymalną pompę ciepła i rodzaj ogrzewania dla Twojego domu.

Masz pytanie?
Zadzwoń lub napisz

NASI KONSULTANCI POZOSTAJĄ DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań dachowych, rynnowych i podłogowych do Twojego domu

Zajrzyj na stronę: ŚLĄSKICH CENTRÓW HURTOWYCH

i dowiedz się jak wykończyć swój wymarzony dom.